Швеція продовжить прикордонний контроль на шість місяців

Четвер, 12 квітня 2018, 11:34

Швеція має намір продовжити тимчасовий контроль на кордоні з Німеччиною і Данією ще на півроку.

Про це повідомляє Sverigesradio.

"Ми як і раніше бачимо загрозу для внутрішньої безпеки та необхідність контролю за міграційними потоками до Швеції", - заявив міністр юстиції Морган Йоханссон.

Після схвалення з боку Європейської комісії прикордонний контроль буде тривати протягом шести місяців, починаючи з 12 травня. Режим контролю був запроваджений у Швеції 4 січня 2016 року в розпал кризи, пов'язаної з напливом біженців.

"За ці роки ми спостерігали велику кількість терористичних актів у Європі, і ми також постраждали", - сказав міністр юстиції.

За його словами, шведські прикордонники затримують від 150 до 200 осіб в тиждень. 

Спеціальний дозвіл на введення тимчасового прикордонного контролю в Шенгенській зоні крім Швеції отримали Норвегія, Данія, Німеччина і Австрія.

Шведські правоохоронці провели 3,2 млн перевірок на кордоні в період з липня по серпень 2016 року – у вісім разів більше, ніж у Німеччині, яка за цей період провела 394 503 перевірок.

Пояснення таким високим цифрам у Швеції полягає в тому, що поліція проводить прикордонний контроль практично кожного транспортного засобу на мосту Ересунн, який з’єднує країну з Данією, в той час як інші країни роблять тільки вибіркові перевірки на своїх кордонах.

Нагадаємо, на початку лютого Рада ЄС прийняла рішення з рекомендацією продовжити тимчасовий контроль на внутрішніх кордонах Євросоюзу на три місяці з огляду на виняткові обставини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?