Країнам ЄС потрібен не "Північний потік-2", а український транзит – посол

Середа, 18 квітня 2018, 11:24

Посол України в ЄС Микола Точицький вважає, що ЄС не потребує газопроводу "Північний потік-2", натомість наполягає, що Євросоюзу насправді необхідний український транзит.

Про це він заявив у інтерв’ю виданню Euractiv.

"Я не бачу необхідності будувати "Північний потік-2". Те, що необхідно країнам ЄС – це наша газотранспортна система. Також з точки зору безпеки він ("Північний потік-2 – Ред.) є небезпечним", - зазначив Точицький.

За його словами, українська транзитна система поставляє газ до всіх країн Центральної Європи. Натомість "Північний потік-2" означатиме, що "вирішуватимуть тільки "Газпром" та Німеччина".

"Я не бачу жодної необхідності та інтересу, окрім російського та кількох німецьких компаній, мати "Північний потік-2",- додав дипломат.

Точицький вважає, що українська газотранспортна система також є гарантією того, що Росія не вторгнеться в Україну.

"Якщо "Північний потік-2" замінить український транзит, існує ризик для безпеки. Минулого березня ми побачили, як Росія використовує постачання газу як зброю. Як ЄС може гарантувати, що такі речі знову не відбудуться?", - наголосив посол.

Проект "Північний потік-2"  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Наразі дві країни - Німеччина та Фінляндія - видали повний комплект дозволів на будівництво "Північного потоку-2".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".