Угорщина фетишизує мовне питання і доводить ситуацію до абсурду - Пристайко

П'ятниця, 27 квітня 2018, 16:04

Вимагаючи скасувати освітній закон і блокуючи засідання комісії Україна-НАТО, Угорщина доводить ситуацію до абсурду.

Про це заявив голова представництва України при НАТО Вадим Пристайко, відповідаючи на запитання кореспондента "Європейської правди".

Коментуючи останню заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто, він наголосив, що врегулювання ситуації, що склалася, залежить від Будапешта.

За його словами, Україна вживає всі необхідні кроки для врегулювання ситуації навколо закону про освіту.

"Як вони інтерпретуються угорською стороною, в цьому є дійсно серйозна проблема. Мене турбує фетишизація цього процесу з боку Угорщини, яка фактично доводить ситуацію до абсурду, яка збирає все більше і більше якихось нових аргументів, які виходять далеко за межі мовної статті закону", - заявив Пристайко.

Він наголосив, що комісія Україна-НАТО для Києва є дуже важливим форматом, якому у цьому році виповнюється 20 років.

Однак, за словами посла, блокування Угорщиною засідань Комісії Україна-НАТО не означає неможливість зустрітися з державами НАТО окремо, і "президент Порошенко це робить".

Тому, наголосив Пристайко, якщо Угорщина заблокує зустріч на саміті, Україна буде шукати інші шляхи донести свою позицію.

Як повідомлялося, глава МЗС Угорщини заявив що проведення зустрічі Україна-НАТО на саміті залежить винятково від України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

На порозі зимової кризи: чим загрожує Європі рекордне зростання цін на газ

Ризик масштабних перебоїв з електропостачанням стає для Європи цілком реальним. Це може серйозно загальмувати відновлення економіки ЄС.

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.