ЄС і "Газпром" наблизились до врегулювання антимонопольної суперечки – ЗМІ

Середа, 4 квітня 2018, 13:38

Європейський Союз та російський монополіст "Газпром" наблизилися до врегулювання довготривалої антимонопольної суперечки після того, як російська газова компанія погодилася провести цінові реформи та дозволити конкурентам закріпитися у Східній Європі.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на поінформовані джерела.

Остаточне рішення у цій справі Єврокомісія може прийняти вже в цьому місяці. Воно дозволить російській монополії уникнути штрафу у розмірі до 10 відсотків свого глобального обороту.

Єврокомісія вже сім років вивчає ділові операції "Газпрому" в Європі і звинувачує російський концерн у перешкоджанні конкуренції і в завищенні цін на поставки газу в Східну Європу.

Щоб розвіяти сумніви ЄК, "Газпром" у 2017 році запропонував внести зміни в свою цінову політику і надалі орієнтуватися на довідкові ціни, встановлені на західноєвропейських газових ринках.

Компанія також зобов'язалася зняти всі договірні обмеження, які забороняють клієнтам перепродавати свій газ, і дозволити оператору Болгарської мережі транспортування взяти на себе відповідальність за газові потоки Балканських країн до Греції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік без дозволів: що означає для України "транспортний безвіз" із ЄС

Що дає Україні "транспортний безвіз" із Євросоюзом? І чи вдасться Києву переконати ЄС зробити тимчасову лібералізацію постійною?

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.