ЄС і "Газпром" наблизились до врегулювання антимонопольної суперечки – ЗМІ

Середа, 4 квітня 2018, 13:38

Європейський Союз та російський монополіст "Газпром" наблизилися до врегулювання довготривалої антимонопольної суперечки після того, як російська газова компанія погодилася провести цінові реформи та дозволити конкурентам закріпитися у Східній Європі.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на поінформовані джерела.

Остаточне рішення у цій справі Єврокомісія може прийняти вже в цьому місяці. Воно дозволить російській монополії уникнути штрафу у розмірі до 10 відсотків свого глобального обороту.

Єврокомісія вже сім років вивчає ділові операції "Газпрому" в Європі і звинувачує російський концерн у перешкоджанні конкуренції і в завищенні цін на поставки газу в Східну Європу.

Щоб розвіяти сумніви ЄК, "Газпром" у 2017 році запропонував внести зміни в свою цінову політику і надалі орієнтуватися на довідкові ціни, встановлені на західноєвропейських газових ринках.

Компанія також зобов'язалася зняти всі договірні обмеження, які забороняють клієнтам перепродавати свій газ, і дозволити оператору Болгарської мережі транспортування взяти на себе відповідальність за газові потоки Балканських країн до Греції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: