Прем’єр Косова розкритикував ЄС за неспроможність допомогти у конфлікті з Сербією

Четвер, 5 квітня 2018, 15:48

Прем’єр Косова Рамуш Харадінай незадоволений тим, як ЄС виконує роль посередника в діалозі Приштини і Белграда.

Про це повідомляє портал B92.

Харадінай заявив, що якщо Брюссель не може допомогти Косово, то Косово "слід попросити допомоги у когось іншого".

"Якщо ви не в змозі, попросіть допомоги. Якщо ви не хочете просити допомоги, то дайте нам про це знати і ми підемо власним шляхом і будемо робити нашу справу" - сказав він.

За його словами, Брюссель "дозволяє багато речей, що кояться на півночі і будь-де в Косові, однак у них не вистачає духу сказати Белграду: "У вас немає права так чинити".

Нагадаємо, 26 березня у Косовській Мітровиці - косовському анклаві із сербськомовним населенням – відбулася спецоперація із затримання Марка Джурича, головного сербського переговірника між Белградом та Приштиною у переговорах, які проводяться за посередництва ЄС.

Після захоплення, яке відбулося із застосуванням зброї та спецзасобів, дипломата повезли в столицю Косова. Косовська поліція підтвердила затримання, але повідомила, що повернула затриманого дипломата в Сербію.

Через затримання дипломата в Косові розпалася урядова коаліція. Керівництво "Сербського списку", політичної групи сербської громади в Косові, прийняло рішення залишити уряд у Приштині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?