Італія закрила порт для судна з мігрантами, на борту – 629 осіб

Понеділок, 11 червня 2018, 08:43

Сотні мігрантів застрягли на борту рятувального корабля в Середземному морі, після того як Італія заборонила судну заходити в порт.

Про це повідомляє AFP.

629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius, який належить французький неурядовій організації і діє спільно з німецьким центром SOS Mediterranee. На даний момент корабель знаходиться між Мальою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт.

Міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні в спільній заяві з міністром, відповідальним за італійську берегову охорону, Даніло Тонінеллі, заявив, що мігрантів має прийняти Мальта, яка "не може продовжувати шукати інший шлях, коли йдеться про дотримання точних міжнародних конвенцій про захист людського життя".

"Тому ми просимо уряд у Валлетті прийняти "Aquarius" і запропонувати першу допомогу мігрантам на борту", - сказав він.

Уряд Мальти відповів, що прем'єр-міністр Джозеф Мускат розмовляв з прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте і підкреслив, що "Мальта діє у повній відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями".

Конте сказав, що Італія направила два патрульних кораблі з лікарями на борту, які "готові втрутитися і надати допомогу будь-кому на борту".

Представник уряду Мальти наполягає на тому, що порятунок мігрантів відбувся в районі пошуку та рятування в Лівії, і його очолив координаційний центр порятунку в Римі, тобто Мальта не має юридичного обов'язку приймати мігрантів.

Нагадаємо, раніше Сальвіні заявив, що Італія та Сицилія не можуть бути європейським табором біженців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: