Іспанія прийме судно з біженцями, заблоковане Італією і Мальтою

Понеділок, 11 червня 2018, 16:16

Прем’єр Іспанії Педро Санчес розпорядився прийняти в порту Валенсії судно Aquarius із понад 600 мігрантів на борту, які застрягли у Середземному морі через відмову Італії та Мальти прийняти його.

Про це повідомляє El Pais.

"Це наш обов’язок допомогти уникнути гуманітарної катастрофи і запропонувати безпечну гавань цим людям, таким чином виконуючи зобов’язання міжнародного права" - заявив Санчес.

Перед цим мери іспанських міст Барселони і Валенсії запропонували надати свої порти для прийому рятувального судна.

Прем’єр Мальти Джозеф Мускат вже подякував Іспанії за згоду прийняти корабель після того як "Італія порушила міжнародні правила".

Нагадаємо, 629 людей, включаючи вагітних жінок та багато дітей, були врятовані в суботу кораблем Aquarius, який належить французькій неурядовій організації і діє спільно з німецьким центром SOS Mediterranee.

На даний момент корабель знаходиться між Мальтою та Сицилією, чекаючи на безпечний порт. Італія та Мальта відмовляються приймати корабель.

Європейська комісія закликала Італію та Мальту якнайшвидше вирішити питання із прийомом біженців з рятувального судна Aquarius, які застрягли у Середземному морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.