Італія погрожує заблокувати ратифікацію угоди про ЗВТ ЄС-Канада

Четвер, 14 червня 2018, 19:52

Італія не ратифікує угоду про зону вільної торгівлі між ЄС і Канадою (CETA), оскільки вона не забезпечує достатнього захисту для деяких продуктів харчування, які виробляються в країні.

Про це заявив міністр аграрної політики Італії Джан Марко Сентінайо, передає Reuters.

Міністр сказав, що італійський уряд попросить парламент не ратифікувати договір. Усі 28 держав-членів ЄС повинні схвалити угоду, щоб вона набула чинності в повному обсязі.

"Ми не будемо ратифікувати договір про вільну торгівлю з Канадою, тому що він захищає лише невелику частину нашої продукції", - сказав Сентінайо.

"Сумніви з приводу цієї угоди поділяють багато моїх європейських колег", - додав він.

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила журналістам у Вашингтоні: "Я впевнена, що врешті-решт ми отримаємо повну ратифікацію, і важливо те, щоб ця угода набула чинності як економічне питання".

З 28 країн Європейського Союзу в Італії найбільше продуктів харчування з маркуваннями PDO (Захищене найменування місця походження) і PGI (Захищене географічне зазначення). Згідно з CETA, Канада визнала понад 40 з 292 італійських етикеток PDO і PGI.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.

Незакінчений конфлікт: що відбувається з Карабахом за рік після війни

Рівно рік тому на Південному Кавказі почалася нова війна. Попри поразку Вірменії, війна не поставила всі крапки над "і" щодо майбутнього Нагірного Карабаху.