Комуністи Чехії погрожують не підтримати новий уряд через кандидатуру глави МЗС

Понеділок, 18 червня 2018, 09:32

Комуністична партія Чехії погрожує не підтримати новий уряд під час голосування у парламенті через кандидатуру міністра закордонних справ від соціал-демократів.

Про це заявив лідер комуністів Войтек Філіп, повідомляє Euractiv.

Уряд Чехії домовилися сформувати рух ANO прем'єр-міністра Андрія Бабіша та Соціал-демократична партія. Однак цим партіям бракує депутатів для більшості у парламенті і для отримання вотуму довіри необхідна підтримка проросійських комуністів.

Соціал-демократи запропонували на посаду глави МЗС кандидатуру Мірослава Поче, члена Європейського парламенту від групи S&D. Однак проти нього висловилися президент Мілош Земан та комуністи.

Президент, який призначає міністрів, і комуністи заявляють, що Поче проголосував у Європарламенті на користь штрафів для країн-членів ЄС, які не приймають мігрантів за європейською квотою. До списку таких країн входить і Чехія.

Поче спростував це твердження, і офіційні дані голосування насправді підтверджують, що він проголосував проти.

Бабіш у неділю провів зустріч із Земаном і представив йому список міністрів, в якому була кандидатура Поче. Після зустрічі він сказав, що президент зустрінеться з Поче та іншими кандидатами.

Бабіш має намір внести до порядку денного парламенту питання про вотум довіри 11 липня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua