ЄС розглядає створення центрів для біженців за межами Євросоюзу – проект заяви

Вівторок, 19 червня 2018, 15:34

Лідери ЄС на саміті наступного тижня дадуть згоду на вивчення питання створення так званих "регіональних платформ розвантаження" за межами ЄС, у яких будуть розглядатися заявки про притулок мігрантів ще до того, як ті потраплять на територію Євросоюзу.

Про це йдеться у проекті заяви, яку лідери планують схвалити наступного тижня в Брюсселі, повідомляє Reuters.

Відповідні центри можуть бути створені в таких регіонах, як Північна Африка, заявили причетні до обговорення документу офіційні особи.

"Такі платформи повинні забезпечити швидку обробку, щоб відокремити економічних мігрантів від тих, які потребують міжнародного захисту, і щоб зменшити стимул здійснювати небезпечні поїздки", - йдеться у проекті спільної заяви всіх 28 лідерів ЄС. Агентство відзначає, що формулювання документу ще може змінитися.

У проекті заяви є також відповідь на вимогу німецького міністра внутрішніх справ Горста Зеєгофера, який виставив ультиматум канцлерці Ангелі Меркель.

"… вторинне переміщення шукачів притулку між державами-членами ставить під загрозу цілісність системи надання притулку. Держави-члени можуть вжити усіх необхідних внутрішніх законодавчих та адміністративних заходів для боротьби з такими переміщеннями та для тіснішої кооперації між собою для цієї мети", - йдеться у заяві.

Як відомо, в німецькому уряді триває суперечка щодо політики надання притулку. Міністр внутрішніх справ Німеччини від Християнсько-соціального союзу (ХСС) Горст Зеєгофер погодився дати канцлерці Ангелі Меркель час до кінця червня для пошуку загальноєвропейського рішення у міграційній суперечці.

Читайте також: "Ультиматум для Меркель: як нова міграційна криза ламає уряд Німеччини".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: