Уряд Каталонії склав присягу, покінчивши з прямим управлінням Мадрида

Субота, 2 червня 2018, 14:49

Новий уряд Каталонії склав присягу, автоматично закінчивши семимісячний період прямого управління центрального уряду Іспанії у регіоні.

Про це повідомляє Reuters.

Уряд на чолі з Кімом Торрою, близьким соратником екс-глави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона, набув чинності того ж дня, коли присягу склав і новий прем’єр Іспанії Педро Санчес. Санчес раніше висловлювався за діалог з Каталонією, однак відкидав ідею будь-якого референдуму щодо незалежності.

Попередник Санчеса Маріано Рахой запровадив пряме управління в Каталонії після проголошення парламентом регіону незалежності.

Згідно з Конституцією Іспанії, пряме управління завершується автоматично з появою чинного регіонального уряду у Барселоні.

Як повідомлялося, новий регіональний уряд Каталонії, до якого не увійшли політики, які перебувають у в'язницях або втекли за кордон, отримав затвердження центральної влади у Мадриді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Литва проти Китаю: як маленька країна Балтії кидає виклик азійській наддержаві

Більше, аніж будь-яка інша європейська країна, у конфлікт із Китаєм втягнулася маленька Литва. Чому Вільнюс зважився на протистояння та які наслідки це матиме?

Війна регуляторів: чому Україна втратила баланс між захистом ринку та споживача

Як знайти баланс між інтересами споживача і захистом нацвиробника? Для ЄС це питання давно вирішене. Але для України це – нерозв'язна проблема.

Незакінчений конфлікт: що відбувається з Карабахом за рік після війни

Рівно рік тому на Південному Кавказі почалася нова війна. Попри поразку Вірменії, війна не поставила всі крапки над "і" щодо майбутнього Нагірного Карабаху.