Клімкін назвав "червоні лінії" у переговорах з Угорщиною щодо закону про освіту

Четвер, 21 червня 2018, 14:41

Україна наполягатиме на необхідності вивчення української мови жителями Закарпаття на міжурядових переговорах з угорської стороною.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції в Києві.

"Наша мета - допомогти отримати реальний рівень володіння українською мовою. І, звичайно, розуміння громадянами якої країни вони є. Інакше вони є дискримінованими по відношенню до всіх інших громадян. Оце і є фундаментальною червоною лінією на наших завтрашніх переговорах", - сказав Клімкін.

Він пообіцяв, що одразу після завершення переговорів МЗС проінформує про їхній результат.

"Я дуже сподіваюся на позитивний результат і на конструктив. Щонайменше наші попередні дискусії дають мені можливість говорити саме про це", - додав міністр.

Міжурядова зустріч високого рівня між представниками України та Угорщини щодо українського закону про освіту відбудеться 22 червня у Берегово.

Це буде перша зустріч такого рівня відтоді, як діалог Києва і Будапешта загострився через суперечку довкола українського закону.

Як відомо, Угорщина уже втретє заблокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.