ЄС хоче від держав-членів більше грошей для стримування мігрантів в Африці

Понеділок, 25 червня 2018, 11:31

Верховна представниця ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні закликає країни-члени ЄС вкладати більше грошей в цільовий фонд Африки.

Як повідомляє Associated Press, Федеріка Могеріні заявила в понеділок, що фонд "виявився корисним, приніс результати, і саме тому ми просимо більше грошей від держав-членів".

Очікується, що лідери ЄС цього тижня дадуть "зелене світло" планам перевіряти мігрантів на придатність для отримання притулку у спеціальних центрах, відкритих в таких країнах, як Алжир, Єгипет, Лівія, Марокко, Нігер і Туніс.

Ці плани відображають угоду, яку ЄС уклав з Туреччиною в 2015 році. Анкара повинна була стримувати біженців, які вирушають на грецькі острови. Ця угода коштувала Євросоюзу більше 3 мільярдів євро.

Одночасно президент Європейського парламенту закликав держави ЄС вкладати більші інвестиції в Африку, повідомляє EUobserver.

У статті, опублікованій декількома європейськими ЗМІ в неділю, він зазначив, що необхідно інвестувати не менше 6 млрд євро для закриття середземноморських маршрутів. Таяні наполегливо закликав до тіснішої співпраці з транзитними країнами, такими як Мавританія, Малі, Чад, Туніс, Марокко, Алжир і Лівія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.