"Брехуни та злочинці": Валенса жорстко розкритикував чинну владу Польщі

Четвер, 5 липня 2018, 10:59

Колишній президент Польщі Лех Валенса, який приєднався до протестів на захист суддів Верховного суду, вважає "злочинцями" чинну владу Польщі, зокрема лідера керівної партії Ярослава Качинського.

Про це він заявив у розмові з Super Express, розповідаючи, що "має план" виходу з ситуації, яка склалась через скандальну судову реформу, але для його реалізації потрібно більше людей на вулицях.

"Я залишусь на декілька днів у Варшаві і погляну. У мене є план, але мені потрібно більше людей. Треба почати з визнання того, що порушники Конституції є злочинцями", - сказав Валенса, уточнивши, що вважає злочинцями президента Анджея Дуду, прем’єр-міністра Матеуша Моравецького та міністра юстиція Збігнєва Зьобра.

Проте найбільшим злочинцем, за його словами, є лідер "Права і справедливості" Ярослав Качинський, який "впливає на рішення та приймає їх". Валенса заявив, що готовий зустрітися з Качинським, але той на це не погодиться.

"Тому що він боїться. Він боягуз. Ходячий боягуз", - сказав екс-президент Польщі.

Промову прем’єра Моравецького у Європарламенті на захист скандальної реформи Валенса назвав брехливою, а самого прем'єра – "брехуном та злочинцем". "Це жахлива брехня. І він думає, що хтось у це повірить?" - сказав Валенса.

Як повідомлялося, у Польщі відбуваютьсяпротести проти зміни судової системи, згідно з якими значна частина суддів Верховного суду країни повинні піти на пенсію.

У понеділок Європейський Союз розпочав процедуру проти Польщі у зв'язку із законом про Верховний суд. На думку Європейської комісії, офіційна Варшава "порушила європейські норми верховенства права".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua