У поліції Британії розповіли, як отруїлася пара під Солсбері

П'ятниця, 6 липня 2018, 08:15

Британська пара отруїлася нервово-паралітичною речовиною "Новічок" у місті Еймсбері після контакту із зараженим предметом.

Про це пише Reuters, посилаючись на поліцію Британії.

"Після подальших досліджень зразків пацієнтів ми тепер знаємо, що вони були піддані дії нервового агента після контакту із зараженим предметом", - заявили в поліції.

Раніше у поліції підкреслювали, що немає підтверджень того, що нове отруєння викликане нервовим агентом з тієї ж партії "Новічка", яка була використана при замаху на Юлію та Сергія Скрипалів.

При цьому протягом декількох тижнів британські служби очищували місця, де перебували Скрипалі у день отруєння, та де міг залишатися нервовий агент. 

44-річна Дон Стерджесс з Солсбері і 45-річний Чарлі Роулі з Еймсбері після того, як їх було виявлено без свідомості, перебувають у критичному стані в районній лікарні Солсбері, де раніше лікувалися Скрипалі.

У поліції зазначали, що нове отруєння сталося не через спланований замах. Британська влада не звинувачувала Росію в причетності до нового інциденту, заявивши, що їхнє робоче припущення полягає в тому, що британці були отруєні слідами нервово-паралітичної речовини, що залишилися від первісного нападу. Водночас глава МВС Британії Саджид Джавід закликав Росію пояснити отруєння "Новічком" двох британців у графстві Вілтшир. 

МЗС РФ вважає нове отруєння в Британії "брудною політичною грою".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.