Війна в Сирії може увійти у свою останню і найнебезпечнішу фазу - ЗМІ

інфографіка
П'ятниця, 10 серпня 2018, 13:37

У міру того, як війна в Сирії входить в те, що може бути її останньою і найнебезпечнішою фазою, сирійському уряду і його союзникам доведеться вперше боротися з присутністю іноземних військ у прагненні повернути ще одну частину країни під контроль президента Башара Асада.

Про це пише The Washington Post.

Недавня поразка повстанців на південному заході Сирії надала Асаду контроль над більшою частиною країни, але як мінімум третина Сирії залишається поза урядовим контролем. Ці райони окуповані як турецькими, так і американськими військами.

Туреччина розмістила армію на північному заході, в частинах утримуваних повстанцями провінцій Алеппо та Ідліб, які Асад визначив в як наступну мету наступу. Близько 2000 американських спецназівців утримують владу на північному сході, підтримуючи своїх курдських союзників, що борються проти "Ісламської держави".

Тим часом Іран зміцнив свої сили і союзницькі ополчення поряд з сирійськими військами на території, утримуваній урядом, що викликало глибоку стурбованість Ізраїлю.

Навіть коли війна вступає в завершальну стадію, ризик того, що вона може спровокувати ширший конфлікт, не минув, вважають аналітики.

Пріоритетами Росії на даний момент є стабілізація районів, вже захоплених сирійськими військами, повернення принаймні деяких з 6 мільйонів біженців, що покинули країну, відновлення сирійської армії, забезпечення міжнародного визнання російських зусиль у допомозі мирного врегулювання.

Водночас Туреччина зміцнює свої спостережні пости у Ідлібі, які були створені за угодою з росіянами. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав Ідліб "червоною лінією" і пообіцяв захищати будь-які спроби повернути провінцію зі сфери впливу Туреччини, підвищуючи ризик з'ясування відносин між його країною, яка є союзником НАТО, і Сирією, Росією та Іраном.

 

Битва за Ідліб може бути більш руйнівною, ніж будь-яка з попередніх битв. По мірі того, як сирійські сили відбивали інші ділянки території, бої були врегульовані шляхом евакуації повстанців в Ідліб, де в даний час налічується до 70 тисяч бійців. Це найбільша концентрація опозиційних сил з часів війни. Значна кількість з них є екстремістами, що належать до філій "Аль-Каїди" в Сирії.

Крім того, в Ідлібі налічується приблизно 3 мільйона цивільних осіб, багато з яких знайшли там притулок після того, як тікали від бойових дій з інших районів країни. Напад на Ідліб може спровокувати найбільшу гуманітарну кризу в Сирії і спровокувати новий потік біженців до Туреччини і, можливо, Європи, вважають аналітики.

Спецпредставник Росії щодо Сирії Александр Лаврентьєв повідомив, що Росія готова надати будь-яку допомогу поміркованим повстанцям, згодним боротися з екстремістськими угрупуваннями.

Сирійська опозиція готова прийняти перспективу такої угоди, але хоче знати, що вона може отримати натомість, сказав Бассам Барабанді, колишній сирійський дипломат, який виїхав до Вашингтона і тепер працює з опозицією.

Як мінімум, за його словами, повстанці в Ідлібі хочуть гарантій того, що вони будуть мати якусь автономію і захист, можливо, під турецькою та російською егідою.

"Я думаю, що до кінця цього року ми побачимо кінець великого конфлікту", - сказав він.

Росія, Іран і Туреччина на засіданні сирійської гуманітарної групи пообіцяли зробити все можливе, щоб уникнути битви, яка загрожувала б мільйонам цивільних осіб в утримуваному повстанцями Ідлібі.

Сирійські повстанці побоюються, що Росія не дотримається перемир'я і почне наступ у провінції Ідліб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: