США подвоюють контингент у Норвегії і перекидають війська до кордону РФ

Середа, 15 серпня 2018, 16:05

Сполучені Штати більш ніж удвічі збільшать кількість морських піхотинців, дислокованих в Норвегії, відповідно до планів, вперше викладених у червні.

Про це повідомило норвезьке Міністерство оборони, передає Reuters.

Плани зі збільшення числа морських піхотинців в Норвегії з 330 до 700 і переміщення деяких з них ближче до кордону з Росією викликали різку реакцію Москви, яка назвала плани "явно недружніми".

Уряд в Осло, все більше стурбований Росією з моменту анексії Криму в 2014 році, наполягає на тому, що збільшення присутності США призначене тільки для навчальних цілей і не повинно інтерпретуватися як військова ескалація.

Морські піхотинці повинні були залишити Норвегію в кінці цього року після того, як початковий контингент прибув в 2017 році для підготовки до бойових дій у зимових умовах. Це перші іноземні війська, розміщені в Норвегії з часів Другої світової війни.

Міністр закордонних справ країни Іне Еріксен Сорейде раніше заявила журналістам, що рішення не передбачає створення постійної бази США в Норвегії і не націлене на Росію.

Ротація сил триватиме до п'яти років порівняно з первинним розміщенням, яке тривало протягом шести місяців з початку 2017 року, а потім було продовжено в червні минулого року.

Норвегія купує у США п'ять літаків P-8A через "мінливе середовище безпеки" в Північній Атлантиці, згідно із заявою, спільно підписаною Британією, Норвегією і Сполученими Штатами. Великa Британія і Норвегія спільно використовуватимуть об'єкти нової Морської патрульної авіації на полігоні RAF Lossiemouth. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.