Ідея єдиної Європи ніколи не буде реалізована без участі України і Росії - Волкер

Середа, 22 серпня 2018, 14:10

Реалізація ідеї "єдиної Європи" можлива лише за участі народів України і Росії.

Про це заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ідея єдиної і вільної Європи ніколи не буде реалізована без участі України і Росії. І це не означає - поліцейської Росії, авторитарного Кремля, це означає - Росії як народу і держави. Вони теж повинні бути частиною процесу, інакше це ніколи не закінчиться, ми ніколи не будемо в безпеці", - сказав Волкер на міжнародній конференції з питань європейської і трансатлантичної стійкості у Вільнюсі.

За його словами, становище Заходу нині "більше нагадує наполовину наповнену склянку, ніж наполовину порожню".

Волкер також підкреслив прийняті США рішення щодо збільшення бюджету НАТО, чисельності військових в Європі, санкції через анексію Криму, а також кроки для досягнення переговорів між Північною і Південною Кореями, місії в Афганістані, Сирії.

"М'яч почав рухатися в правильному напрямку. Звичайно, є безліч речей, які ми могли б помітити і з іншого боку рівняння, але давайте з'ясуємо, чого ми намагаємося досягти, і візьмемося за роботу", - додав він.

Як відомо, Волкера призначили спецпредставником з питань України в липні минулого року. Раніше він був постійним представником США в НАТО, головним заступником помічника держсекретаря у справах Європи і Євразії і директором по НАТО і Західній Європі в Раді національної безпеки США. В адміністрації попереднього президента США Барака Обами над питаннями України працювала Вікторія Нуланд.

21 серпня міністр закордонних справ РФ Сергєй Лавров заявив про можливе відновлення переговорів Волкера з помічником глави РФ Владіміра Путіна Владиславом Сурковим, який курирує питання Донбасу. 

Остання зустріч Волкера і Суркова відбулася в Дубаї наприкінці січня. На ній сторони намагалися домовитися про формат миротворчої місії для Донбасу, проте результату досягнуто не було. 

Волкер вважає, що миротворці ООН повинні "замінити" війська РФ на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.