Саудівська Аравія заморозила ділові зв’язки з Канадою і видворила посла

Понеділок, 6 серпня 2018, 10:52

Саудівська Аравія оголосила про припинення всіх інвестицій в Канаду та визнала канадського посла персоною нон грата через жорстку реакцію Оттави на арешт активісток, які боролися за права жінок водити автомобіль.

Про це повідомило офіційне інформаційне агентство Саудівської Аравії Saudi Press Agency.

У червні в Саудівській Аравії набуло чинності скасування заборони для жінок на водіння автомобіля. Незадовго до цього у країні заарештували кількох активісток, які відстоювали ці права.

Минулої п'ятниці МЗС Канади закликало Саудівську Аравію "негайно звільнити" правозахисниць, а голова міністерства Христя Фріланд висловила серйозне занепокоєння з приводу ситуації, що склалася.

У відповідь МЗС Саудівської Аравії опублікувало жорстку реакцію, у якій позицію Канади назвало втручанням у внутрішні справи.

"Це серйозна, неприйнятна зневага законів королівства, а також порушення суверенітету королівства. Протягом своєї довгої історії королівство Саудівської Аравії ніколи не приймало жодного втручання у свої внутрішні справи та накази від будь-якої держави", - заявили в МЗС Саудівської Аравії.

"Будь-які інші подальші кроки Канади втрутитися в наші внутрішні справи означають, що нам дозволяється втручатися у внутрішні справи Канади", - додали у саудівському МЗС.

У дипвідомстві підкреслили, що коментарі Канади ґрунтуються на недостовірній інформації, а вказані особи "були законно затримані прокуратурою за здійснення злочинів".

МЗС Саудівської Аравії оголосило про замороження всіх нових торговельних та інвестиційних операцій з Канадою, зберігаючи за собою право вживати подальших заходів.

Також Саудівська Аравія відкликала свого посла з Оттави для консультацій та визнала посла Канади персоною нон грата. Канадський дипломат має залишити Саудівську Аравію протягом 24 годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Дмитро Кулеба: Перемогою для України буде визволення Криму і Донбасу

"Європейцям знадобилася війна, щоб визнати, що ми - одні з вас. Знадобилося побачити, як нас вбивають, катують і гвалтують"

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.