Посли ЄС схвалили новий режим санкцій за хіматаки – ЗМІ

Середа, 26 вересня 2018, 14:54

Комітет постійних представників ЄС сьогодні схвалив новий режим санкцій за хімічні атаки у зв’язку зі справою Скрипалів.

Про це у Twitter повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк.

"Посли ЄС сьогодні схвалили новий режим санкцій за хімічні атаки на тлі отруєння у Солсбері екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки", - написав він.

Однак жодних санкційних списків поки представлено не було, додав журналіст.

Як повідомлялося, правовий режим, заснований на пропозиціях Франції і Великої Британії, покликаний запобігти повторним використанням хімічної зброї з боку Росії та Сирії і дозволить ЄС швидше накладати санкції на конкретних осіб у будь-якій точці світу, заморожуючи їхні активи в блоці і забороняти їм в'їзд.

Лідери країн Євросоюзу в підсумковому комюніке саміту в червні офіційно пообіцяли якомога швидше розробити і прийняти документ про новий режим санкцій у відповідь на застосування і поширення хімічної зброї.

Багато держав ЄС вигнали російських дипломатів через отруєння в Солсбері. Але опозиція з боку "голубів", до яких зокрема належать Греція, Італія і Угорщина, заблокувала будь-які подальші заходи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Зрада президента: як Молдова дійшла до арешту Додона та що це змінить у відносинах з РФ

Молдова вперше заарештовує експрезидента. Чи призведе такий крок до виявлення всієї мережі впливу РФ у сусідній країні?

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.