США і Канада уклали нову угоду про зону вільної торгівлі

Понеділок, 1 жовтня 2018, 10:08

Канада і США домовилися про переукладання Угоди про північноамериканську зону вільної торгівлі (NAFTA), стороною якого також є Мексика.

Про це повідомляє Reuters.

Новий торговий договір про вільну торгівлю між цими країнами буде називатися Угода між Сполученими Штатами, Мексикою і Канадою (United States-Mexico-Canada Agreement - USMCA).

Домовленість була досягнута в останній день, встановлений в якості дедлайну Дональдом Трампом. Президент США погрожував вивести свою країну з NAFTA, якщо в угоду не будуть внесені істотні зміни. Основна мета Трампа в перегляді угоди полягала в тому, щоб знизити дефіцит торгового балансу США.

В USMCA буде збережений механізм торгових суперечок, на чому наполягала Канада, проте їй довелося піти і на поступки, зокрема, в секторі молочних продуктів, розширивши допуск американських товарів на свій ринок.

Канада погодилася надати молочним фермерам США доступ до приблизно 3,5% щорічного внутрішнього ринку молочної продукції на суму близько $16 млрд. У Канаді заявили, що уряд готовий запропонувати компенсацію, але місцеві фермери відреагували негативно.

"Ми не розуміємо, як ця угода може бути хорошою для 220 тисяч канадських сімей, які залежать від молочних продуктів в якості засобів до існування", - сказав президент фермерів Канади П'єр Лампрон.

Канада і Мексика погодилися на квоту в 2,6 млн пасажирських автомобілів, які експортуються в США, в разі, якщо Трамп накладає 25-відсоткові глобальні тарифи на автомобілі з міркувань національної безпеки.

Квота забезпечить значне зростання безмитного автомобільного експорту з Канади понад поточного рівня виробництва близько 2 млн одиниць, що дозволить зберегти канадські заводи.

Однак в угоді, як і раніше, залишаються тарифи США на експорт сталі та алюмінію з Канади.

Північноамериканська угода про вільну торгівлю NAFTA між Канадою, Мексикою та США почала діяти в 1994 році. Основною метою угоди є усунення бар'єрів у сфері торгівлі та інвестицій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua