Кремль озвучив позицію щодо результатів референдуму в Македонії

Понеділок, 1 жовтня 2018, 13:10

Кремль уважно спостерігає за ситуацією із минулим в Македонії референдумом про перейменування країни і членство в НАТО та ЄС.

Про це заявив журналістам у понеділок прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков, повідомляє ТАСС.

"Ми уважно спостерігаємо і вважаємо, що, безумовно, всі процеси повинні залишатися в рамках правового режиму, правого русла", - сказав Пєсков журналістам, коментуючи результати плебісциту в Македонії.

На референдумі у Македонії понад 90% громадян, які прийшли на дільниці, підтримали зміну назви країни на Республіка Північна Македонія. Однак, явка на референдумі була дуже низька – близько 37%. Для визнання референдуму дійсним в ньому повинні були проголосувати понад 50% виборців.

Європейський союз закликає всі сторони поважати результати референдуму в Македонії про зміну назви країни і закликає політичні партії реалізувати волю македонців.

Референдум має консультативний характер, і остаточне рішення про перейменування Македонії буде прийматися в парламенті країни.

На голосування було винесено наступне запитання: "Чи виступаєте ви за членство в Євросоюзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?".

У рамках підписаної угоди з Грецією Македонія погодилася змінити свою назву на Республіку Північна Македонія, в той час як Греція погодилася зняти своє давнє вето щодо інтеграції Македонії в НАТО і ЄС.

Греків не влаштовує назва Республіка Македонія, оскільки, вона відповідає назві грецької області Македонія.

Докладніше читайте у статті "ЄвроПравди": "І нехай НАТО почекає: як у Македонії зірвали референдум, що мав розблокувати євроінтеграцію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.