Парламент Македонії не виніс на голосування зміну назви країни

Четвер, 18 жовтня 2018, 09:58

Парламент Македонії після трьох днів дебатів не виніс на голосування пропозицію уряду щодо внесення змін до Конституції для зміни назви країни на Республіку Північна Македонія.

Про це повідомляє македонське агентство МИА.

Сесія парламенту в середу проходила без депутатів опозиційної партії VMRO-DPMNE і коаліції "За кращу Македонію". Вони оголосили, що відмовляються від дебатів, назвавши їх марними, і заявили, що не голосуватимуть за конституційні зміни.

За інформацією Balkan Insight, правлячій коаліції поки що не вистачає голосів для внесення змін до Конституції. На даний момент 72 депутата готові підтримати пропозицію уряду, тоді як необхідно мінімум 80 голосів.

Парламентська сесія продовжиться в п'ятницю, очікується, що в цей день питання про зміну Конституції все-таки буде винесено на голосування.

Раніше прем'єр-міністр Зоран Заєв заявляв, що якщо парламент відмовиться прийняти угоду з Грецією, він оголосить дострокові вибори.

Як повідомлялося, референдум про зміну назви Македонії визнали таким, що не відбувся, через низьку явку виборців.

Зміну назви країни на Північну Македонію підтримали 91,46% громадян, які взяли участь в голосуванні. Проти виступили 5,65%.

Референдум мав консультаційний характер і тепер долю переіменування країни вирішує парламент.

Докладніше читайте у статті "ЄвроПравди": "І нехай НАТО почекає: як у Македонії зірвали референдум, що мав розблокувати євроінтеграцію".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.