У МЗС пояснили непогодження кандидатури нового посла Угорщини

П'ятниця, 5 жовтня 2018, 18:48

Відсутність погодження Києвом кандидатури нового посла Угорщини в Україні може бути сигналом про її неприйнятність.

Про це у своєму Twitter  написав заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Знову ми у чомусь винні? Або прес-секретар МЗС Угорщини - не дипломат, або вчергове нагнітає. Пояснюю: відсутність агреману - може бути політичним сигналом; може бути сигналом про неприйнятність кандидатури! Держава, що приймає, не зобов'язана нікому нічого пояснювати", - зазначив він.

Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер раніше заявив, що Будапешт невдоволений зволіканням Києва зі схваленням кандидатури нового угорського посла в Україні.

Менцер назвав "недружнім жестом" той факт, що Київ протягом багатьох місяців затягує із офіційним погодженням кандидатури угорського посла.

Як відомо, новим посланником Будапешта в Україні повинен стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто. Для його призначення Україна повинна погодити його кандидатуру – видати агреман.

У четвер МЗС України повідомило посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня, що одного з консулів Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон грата.

У відповідь на це рішення Будапешт висилає першого секретаря українського посольства в Угорщині.

Детальніше про рішення України читайте у статті міністра закордонних справ Павла Клімкіна на сайті "Європейської правди": "Більше ніж "угорська проблема": як паспортний скандал відкрив паралельну реальність".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.