В ОБСЄ закликали Болгарію притягнути до відповідальності вбивць журналістки

Понеділок, 8 жовтня 2018, 09:10

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив жорстоке вбивство болгарської журналістки Вікторії Марінової і закликав болгарську владу провести належне розслідування і притягнути винних до відповідальності.

Про це йдеться у заяві  на сайті ОБСЄ.

"Я шокований жахливим вбивством журналістки-розслідувачки Вікторії Марінової в Болгарії. Я буду пильно стежити за розслідуванням, яке розпочала влада. Я наполегливо закликаю владу швидко визначити та притягнути до відповідальності винних і чітко визначити, чи була ця атака пов'язана з її роботою" – заявив Дезір.

Представник ОБСЄ також відзначив тенденцію збільшення нападів на жінок-журналістів. Безпека журналістів, особливо жінок-журналістів, має першорядне значення, наголосив він.

Як повідомлялось, у болгарському місті Русе згвалтували і вбили адміністративного директора і ведучу регіонального каналу TVN Вікторію Марінову.

Варто зазначити, що останньою темою, над якою працювала Вікторія Марінова, був так званий GPGate – скандал навколо розкрадання коштів з фондів ЄС. 

Йдеться, зокрема, про фінансовані ЄС проекти будівництва об’єктів інфраструктури вартістю у сотні мільйонів болгарських левів, на яких заробляли кошти консалтингові фірми. Компанія GP Group була однією з таких фірм, і на прикладі її документації стало відомо, яким чином відбувається розкрадання грошей ЄС.

Згідно з розслідуванням, до махінацій можуть бути причетні люди з найвищого керівництва держави, включно з прем’єром Бойко Борисовим. У розслідуванні також фігурує ім’я голови болгарської "дочки" "Лукойла" Валентина Златева.

Регіональний канал TVN, де працювала Марінова, був єдиний з болгарських телеканалів, який висвітлював цей скандал. У Болгарії ним також займався вебсайт журналістських розслідувань Bivol. У Румунії про розслідування повідомляв портал RISE.

Розслідування велося в рамках фінансованого Євросоюзом проекту журналістських розслідувань щодо шахрайства з коштами ЄС у Болгарії і Румунії. Його результати планувалося передати в Управління ЄС з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).

Це вже третє за рік вбивство журналіста-розслідувача в ЄС - у жовтні 2017 року на Мальті було вбито журналістку Дафну Каруану Галісію, у лютому 2018-го у Словаччині вбили журналіста Яна Куцяка з нареченою. Вбивство у Словаччині спричинило найбільші з 1989 року протести і зрештою - відставку уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.