США: наступ Туреччини в Сирії ставить під загрозу американців

Четвер, 1 листопада 2018, 12:49

США висловили "серйозне занепокоєння" з приводу обстрілів Туреччиною підтримуваних Вашингтоном курдських повстанців на півночі Сирії.

Про це заявив на прес-конференції в Вашингтоні в середу прес-секретар заступника Державного департаменту Роберт Палладіно.

"Нас дуже хвилюють односторонні військові удари по північно-західній Сирії будь-якою стороною, зокрема, коли американський персонал може бути присутнім там або перебуває поблизу", - сказав він.

США підтримують зв'язок з Туреччиною та переважно курдськими сирійськими повстанцями, щоб підкреслити необхідність "деескалації ситуації", сказав він.

Представники підтримуваних США курдських "Демократичних сил Сирії" (SDF) заявили, що призупиняють військову кампанію проти терористів "Ісламської держави" через активізацію обстрілів з боку Туреччини.

Нещодавно президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив YPG новою наступальною операцією. Анкара вважає курдські "Загони народної самооборони" сирійським відгалуженням забороненої "Робітничої партії Курдистану". Турецька влада бореться з РПК, яка в Туреччині визнана терористичною організацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Кандидат у члени" Тримор'я: як Україні краще скористатися новим статусом

Що означає для України новий статус держави-партнера в Ініціативі Тримор’я? І що потрібно зробити, щоб розвинути цей успіх?

Досить симуляції. Чому Україна має розірвати відносини з Білоруссю Лукашенка

Політика особливого ставлення до режиму Лукашенка, яку проводив Київ, колись справді мала сенс. Проте зараз аргументів на користь цього більше не існує.

Як діють санкції та коли вони вплинуть на Путіна: стаття головного дипломата ЄС

Чи справді західні санкції впливають на російську економіку? Проста відповідь: вони вже починають давати ефект, і найближчими місяцями він зростатиме.