Владу Румунії звинуватили у використанні закону ЄС для тиску на журналістів-розслідувачів

Понеділок, 12 листопада 2018, 09:25

Уряд Румунії звинуватили у використанні нових правил захисту даних ЄС для тиску на журналістів, які розслідують зловживання румунських посадовців фондами ЄС.

Як повідомляє EUobserver, у четвер репортерам із розслідувального проекту RISE наказали розкрити їхні джерела інформації. В іншому разі вони можуть зіштовхнутися з величезними штрафами відповідно до нещодавно запроваджених правил ЄС про захист даних (GDPR).

Об’єднання журналістів-розслідувачів Organised Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) назвало погрозу "серйозним зловживанням GDPR з боку зацікавлених політиків, які прагнуть себе захистити".

Управління із захисту даних Румунії, яке уповноважене забезпечувати дотримання правил ЄС, надіслало листа з метою отримання інформації про Facebook-пости репортерів. Серед іншого у листі міститься вимога розкрити "джерело, у якого були отримані особисті дані, опубліковані на Facebook".

Журналістам дали 10-денний термін для відповіді. Якщо вони не виконають вимогу, їм загрожує штраф у розмірі 644 євро.

OCCRP стверджує, що у Facebook-постах ідеться про зв’язки між впливовими румунськими політиками та компанією Tel Drum SA, яка фігурує у гучному скандалі. Журналісти Rise стверджують, що роздобули докази, які пов’язують компанію Tel Drum SA з головою керівної партії Лівіу Драгнею.

Драгня заперечує звинувачення, в той час як Національне антикорупційне управління Румунії (DNA) звинувачує його у шахрайстві з фондами ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?

Пояснюємо, чому редактори New York Times не зрозуміли суть війни РФ проти України. І не тільки вони

Обмеження допомоги Україні та згода на поступки стане найгіршою геополітичною помилкою американської адміністрації за кілька десятиліть.