Земан вибачився перед Орбаном за "незначне" посольство, про Україну не згадав

П'ятниця, 30 листопада 2018, 13:46

Президент Чехії Мілош Земан висловив вибачення прем'єру Угорщини Віктору Орбану за намір міністра закордонних справ Чехії Томаша Петршічека виключити чеське посольство в Будапешті зі списку ключових чеських дипломатичних місій.

Про це пише Blesk.cz.

Нині список посольств найвищого політичного значення містить 17 з 96 посольств Чехії, однак з нового року у ньому має бути на чотири диппредставництва менше. Земан розкритикував намір Петршічека щодо посольств в Угорщині та Італії, однак не згадав про Україну та Туреччину. 

"Він (Петршічек. - Ред.) не розуміє важливості Італії в Європейському Союзі, він не знає важливості Угорщини у Вишеградській четвірці. Завтра (30 листопада) я прийматиму візит Віктора Орбана. Я прошу пробачення за це рішення", - сказав Земан.

Під час планової січневої зустрічі верховних представників держави Земан має намір запропонувати скасування рішення очільника МЗС. За словами голови держави, Петршічек змінив список без консультації з президентом і прем'єром, і припустився помилки.

Петршічек пояснив, що головною причиною зміни списку є економічна. 

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ Чехії розширило список безпечних країн, включивши до нього, зокрема, Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.

10 головних питань про геноцид в Україні, покарання за нього та міжнародні суди

"Увесь світ бачить фото з Бучі, Маріуполя, Харкова. То для чого потрібні інші докази, якщо звірства росіян і так очевидні?"