Трамп наказав створити Космічне командування США

Вівторок, 18 грудня 2018, 19:30

Президент США Дональд Трамп наказав Пентагону створити командування, яке контролюватиме військові операції в космосі.

Про це пише RFE/RL.

У підписаному 18 грудня односторінковому меморандумі йдеться, що нова структура має наглядати за космічними операціями та організовувати, дбати про прискорення технічного прогресу та пошук ефективніших способів захисту об’єктів США в космосі, зокрема супутників.

Цей крок відображає зростання занепокоєння Вашингтона, що Китай і Росія поставили собі за мету зруйнувати, відключити або навіть знищити супутники, на які покладаються сили США. Ці супутники забезпечують навігацію, зв’язок та спостереження.

Виступаючи в Космічному центрі Кеннеді у штаті Флорида, віце-президент США Майк Пенс заявив: "Сьогодні починається нова ера національної безпеки Америки в космосі".

Космічне командування об'єднає космічні можливості у всіх гілках збройних сил, зазначив Пенс, додавши, що воно "розвиватиме космічну доктрину, тактику, методику та процедури, які дозволять нашим бійцям захистити нашу націю в цю нову епоху".

Космічне командування залучить близько 600 співробітників з існуючих військових і космічних відомств, а потім прийме принаймні ще 1000 найближчими роками, повідомляє Associated Press.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua