Популістський уряд Італії та ЄС досягли компромісу щодо бюджету

Середа, 19 грудня 2018, 13:45

Італія та Євросоюз досягли компромісу щодо суперечливого італійського бюджету, який дозволить Риму уникнути фінансових санкцій ЄС.

Про це у середу на брифінгу в Брюсселі повідомив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє "Європейська правда".

"Італійський уряд пройшов довгий шлях. Ще кілька тижнів тому панувала риторика конфронтації. Насичені переговори впродовж останніх двох тижнів вилилися результатом на 2019 рік, що дозволяє нам уникнути процедури надмірного дефіциту на даному етапі", - заявив Домбровскіс.

Єврочиновник уточнив, що Італія уникне фінансових санкцій ЄС лише у тому випадку, якщо всі погоджені заходи будуть втілені у життя.

Він визнав, що досягнуте рішення між Римом та Брюсселем не є ідеальним, проте дозволяє уникнути процедури надмірного дефіциту.

Минулого тижня Конте заявив у Брюсселі, що Італія готова скоротити дефіцит 2019 року з 2,4 до 2,04% валового внутрішнього продукту.

Італія ризикувала потрапити під санкції ЄС, не вживши заходів для перегляду своїх планів щодо збільшення витрат на наступний рік, які Єврокомісія назвала "безпрецедентним" відхиленням від фінансових правил єврозони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua