Контррозвідка США: загроза з боку РФ блякне у порівнянні з китайською

Субота, 22 грудня 2018, 17:49

Китай несе значно більшу загрозу національній безпеці та інтересам США, ніж Росія.

Про це в інтерв'ю  BBC розповів директор Національного центру контррозвідки та безпеки США Вільям Іваніна.

Загроза, яку становить для США Росія, "блякне у порівнянні із загрозою з боку Китаю", зазначив він.

"Це не лише питання того, що відбувається всередині США. Китай є загрозою з точки зору безпеки економіки, з точки зору військових відносин та на глобальному рівні. Достатньо поглянути на стратегічну мету Китаю, а саме – стати глобальною наддержавою у геополітичному, військовому та економічному сенсах. Вони використовують усі доступні методи для досягнення цієї мети. Це глобальна проблема, а не лише проблема США", – вважає Іваніна.

За останні місяці Мін'юст США висунув звинувачення на адресу 20 юридичних та фізичних осіб з Китаю, підкреслив він.

Китайські шпигуни діють, зокрема, в американських університетах та на підприємствах стратегічного значення, додав Іваніна.

"Ми надаємо щорічно гранти для близько 350 тисяч китайських студентів. Це чудова можливість для китайських спецслужб використовувати цих студентів для викрадення технологій та розробок", - зазначив він, додавши, що така ж загроза спостерігається у Британії та інших країнах.

Іваніна також попередив компанії, які вирішують вести бізнес у Китаї про те, що їхні дані стають доступними уряду країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Між критикою Путіна та спробами порозумітися: якою буде Німеччина після Меркель

"Будь-який новий німецький лідер захоче врегулювати свої відносини з РФ. Однак населення Німеччини почало критичніше ставитися до Путіна".

"Золота" німецька акція: хто стане молодшим партнером у новій коаліції

За результатами виборів "Зелені" та вільні демократи мають дуже високі шанси отримати "золоту акцію" у новій німецькій коаліції.  

Вугілля важливіше за Євросоюз: чи піде Польща на порушення рішення Суду ЄС

Суперечка щодо копальні "Турув" може призвести до нового витка конфлікту Польщі та Євросоюзу. Варшава може відмовитися виконувати рішення Суду ЄС.