Прем'єр-міністр Італії заявив про ризик розпаду ЄС

Понеділок, 14 січня 2019, 16:28

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив у понеділок, що Європейський Союз ризикує розпастися, якщо не знайде спільної позиції щодо мігрантів.

Про це пише ANSA.

"Якщо ми будемо продовжувати стояти на місці, не маючи спільного шляху, ми ризикуємо зруйнувати європейське будівництво", - сказав Конте на прес-конференції, коментуючи зустріч в Римі з європейським комісаром з внутрішніх справ Дімітрісом Аврамопулосом.

Аврамопулос також провів переговори з віце-прем'єр-міністром і міністром внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, який очолив жорстку позицію уряду щодо відмови в доступі до італійських портів кораблям неурядових організацій, що допомагають мігрантам перебратися через Середземне море.

"Італію залишили на самоті, і тепер ми даємо раду самостійно. Ми не говорили про морську блокаду з Аврамопулосом, але ми обговорювали інструменти для захисту кордонів, що є дуже важливим питанням для управління потоками мігрантів. Інакше ми заохочуємо фактор міграційного притягування", - сказав Конте.

Новий жорсткий антимігрантський закон, прийнятий парламентом Італії 28 листопада, полегшує висилку новоприбулих і обмежує посвідки на проживання в країні, яка стала головними воротами для мігрантів, що перетинають Середземне море.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Гарантії безпеки дорогою до НАТО: що у Зеленського хочуть запропонувати Заходу

В Офісі президента шукатимуть оптимальну для України модель безпекових гарантій. Це буде не альтернатива НАТО, а лише гарантії на період, поки країна не стала членом Альянсу.

Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу

Під час саміту в Мадриді ми стали свідками зміни ставлення до НАТО з боку офіційного Києва. І для цього є підстави...

В ЄС без розчарувань: як Польща може допомогти подальшій євроінтеграції України

Польща допомогла Україні отримати статус кандидат у члени ЄС. Проте справжні виклики ще попереду.