У ЄС можуть прийняти рішення щодо "азовських" санкцій в лютому-березні - МЗС

П'ятниця, 18 січня 2019, 13:22

В ЄС обговорюють можливість запровадження нових санкцій проти Росії за агресію в Керченській протоці, зокрема - проти російських портів і суден.

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін на прес-конференції за підсумками роботи МЗС у минулому році, повідомляє "Європейська правда".

"Це питання обговорюється в контексті національних санкцій. Будуть ще декілька країн, які зараз це обговорюють. Ці санкції можуть відрізнятися від литовських, але якщо є якісь національні санкції, вони фактично діятимуть на весь ЄС. А з Євросоюзом ми обговорюємо, що може реально вплинути на Росію", - сказав міністр.

За його словами, до цього питання є два підходи. "Один - це можуть бути персональні санкції, але тут в ЄС мають рацію, що все військове керівництво РФ і так під санкціями. Кого ми будемо додавати, ми визначаємо. Або будемо працювати за логікою обмеження доступу для російських суден, зокрема приписаних до чорноморських і азовських портів. І до деяких інших ідей, про які я свідомо не буду говорити, їх будуть обговорювати міністри закордонних справ ЄС у лютому й березні. Можуть бути дуже важливі рішення", - розповів Клімкін.

ЄС наполягає: РФ має негайно і беззастережно звільнити всіх українських моряків, захоплених 25 листопада. Литва першою з країн ЄС запровадила санкції проти РФ у зв'язку з агресією в Чорному морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

"Щоби довести в суді, що був геноцид, треба "залізти в голову" злочинцю"

Антон Кориневич: "За злочини проти людяності дають 20-25 років, за воєнні злочини можуть дати 15 років, можуть дати 10 років"

Друга поразка Шольца: який сигнал німецькі виборці надіслали канцлеру та його партії

Старт роботи Олафа Шольца на посаді федерального канцлера вийшов не дуже вдалим. Це показала друга поспіль поразка на регіональних виборах.

Компенсація за знищене війною: на чому вже зараз варто зосередитися Україні

Завдання України – вимагати створення окремого міжнародного механізму з компенсації Україні за рахунок заморожених активів РФ.