Конституційний суд Латвії розгляне законність мовної реформи у школах

Вівторок, 26 лютого 2019, 09:54

26 лютого Конституційний суд Латвії почне розгляд позову депутатів проросійської партії "Злагода", які оскаржують відповідність переходу на навчання латиською мовою в середній школі латвійській Конституції.

Як повідомляє Delfi, позивачі вважають, що мовна реформа суперечить 114-й статті Конституції, яка гарантує повагу прав національних меншин, зокрема, право на збереження своєї ідентичності.

На їхню думку, реформа може стати інструментом примусової асиміляції.

Також депутати ввадають, що реформа не відповідає іншим положенням Конституції, зокрема, стосовно рівності усіх людей у Латвії перед законом і судом та реалізації прав людини без будь-якої дискримінації, а також гарантування кожному права на освіту і обов'язок державі забезпечити всім безкоштовну основну і середню освіту.

"Білінгвальні система навчання в школах меншин довела свою ефективність. Діюча система білінгвальної освіти забезпечує досягнення декларованої мети - включеності випускників цих шкіл в суспільство. Вони володіють державною мовою на рівні, що дозволяє продовжувати навчання і бути конкурентоспроможними на ринку праці", - каже депутат "Злагоди" Борис Цілевіч.

Торік у Латвії ухвалили поправки до закону про освіту, що передбачають поступовий перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...

Європа без росіян: як переконати держави ЄС закрити кордон для громадян РФ

Чи можливо на загальноєвропейському рівні заборонити видачу віз росіянам? Та як забезпечити єдність усіх країн-членів ЄС в ініціативі з візовими обмеженнями?

Екоцид під час війни: ще один злочин РФ, який не має залишитися непокараним

Припинення безкарності за екоцид стане сильним сигналом для РФ. Заподіяння серйозної шкоди довкіллю є неприйнятним у будь-якій зоні бойових дій.