Польща: висновки смоленської підкомісії оприлюднять на зламі 2019-20 років

Четвер, 11 квітня 2019, 11:03

Голова підкомісії з питань повторного розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич заявив, що остаточний звіт щодо причин Смоленської катастрофи буде опублікований на зламі цього і наступного років.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Польське радіо".

За його словами, необхідно дочекатися завершення досліджень американської команди експертів, що має відбутися до кінця цього року.

"У нас є запевнення наших колег зі Сполучених Штатів, що до кінця цього року вони свою роботу завершать. А коли вони виконають свою роботу, ми потребуватимемо ще, мабуть, приблизно місяця, щоб підготувати кінцевий рапорт. Їхні дослідження є перевіркою обчислень, аналізів, що проводяться і в Польщі, а також у європейській команді, в якій є науковці зі Скандинавії та Великої Британії", – сказав Мацеревич.

За його словами, причини катастрофи літака 10 квітня 2010 року вже підтверджено. "Стався вибух у крилі, опісля в центроплані – це було причиною загибелі", – зазначив Мацеревич.

Польща втратила понад 23 млрд євро через газову залежність від РФ - уряд

Він додав, що наявність вибухових матеріалів у місцях, де були найбільші пошкодження і деформації частин літака, характерні в ситуаціях вибуху, підтверджено тричі – в дослідженнях 2012, 2013 року і тепер.

Напередодні Антоні Мацеревич повідомив про направлення до прокуратури клопотання, яке стосується можливості скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллером та членами цього органа.

У березні 2019-го лабораторія судово-вибухових речовин Forensic Explosives Laboratory, підпорядкована Міністерству оборони Великої Британії, підтвердила, що виявила сліди речовин, які використовуються для виробництва вибухівки, зокрема тротилу, на більшості з 200 зразків уламків, переданих їй Національною прокуратурою Польщі.

У катастрофі загинуло 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський з дружиною Марією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: