Чехія знову заявила про сальмонелу в м'ясі з Польщі

Середа, 3 квітня 2019, 10:05

Чеська ветеринарна служба виявила бактерії сальмонели у півтонній партії курячого м'яса, імпортованого з Польщі і призначеного для закладів громадського харчування.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Radio Praha.

Заражене м'ясо поступило від польської компанії Dromico, а дистрибютором була Astra meat з Нового Биджова.

Лише минулого тижня Чеська Республіка припинила загальну перевірку яловичини, привезеної з Польщі.

Міністерство сільського господарства Чехії заявило, що Польща надала гарантії, що зробила все можливе, щоб запобігти потраплянню на ринок непридатного для споживання м'яса худоби.

Бактерії в замороженій кукурудзі з Угорщини призвели до смертей у 5 країнах ЄС

На початку лютого в Чеську Республіку та низку інших країн ввезли більше тонни яловичини, у якій знайшли сальмонелу. Більшість м’яса вдалося вилучити та знищити, але певну кількість встигли продати споживачам. 

Відтоді Чехія посилила перевірки ввезеного з Польщі м'яса. І хоча Комісія критикувала Чехію за контроль, який був непропорційним до загрози, вона очікувала, що Польща гарантує, що вона контролює ситуацію і забезпечує найвищі стандарти якості м'яса.

Польський міністр сільського господарства Ян Кшишоф Ардановський заявив, що прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш може мати особисті мотиви у запровадженні обмежувальних заходів щодо імпорту польського м'яса.

Нагадаємо, початковий скандал спалахнув через демонстрацію на польському телебаченні прихованої зйомки в бійні біля Острув-Мазовецької на північному сході Польщі. На відео показали, як корів, які нездужали навіть стояти, затягують з вантажних автомобілів на бійню.

Польська влада визнала, що ця яловичина потрапила до Фінляндії, Угорщини, Естонії, Румунії, Швеції, Франції, Іспанії, Литви, Португалії та Словаччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: