"Росатом" переміщує регіональний центр до Будапешта, угорська опозиція вимагає пояснень

Вівторок, 28 січня 2020, 10:22

Угорська опозиційна партія "Зелених" (LMP) подасть запит на публічні дані, щоб дізнатись про вартість та наслідки переміщення до Будапешта регіонального центру "Росатома", російської державної корпорації з ядерної енергетики.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euractiv.

Партія вимагає, щоб комітет парламенту з національної безпеки оцінив різні ризики, пов'язані з "просуванням Росатома", сказав її лідер Ласло Лорант Керестеш.

Читайте також
Орбан хоче побудувати нову Центральну Європу

Однією з причин кроку російської компанії може стати бажання президента Росії Владіміра Путіна отримати тісніший контроль над угорським прем'єр-міністром Віктором Орбаном, щоб "будь-якими методами" здійснити проєкт розбудови АЕС "Пакш", заявив законодавець.

Проєкт "Пакш" може в підсумку коштувати вдвічі дорожче, ніж заявлена на цей момент вартість 12,1 мільярда євро, і це завадить Угорщині рухатися до більшого використання відновлюваної енергії, сказав він.

"Росатом" не відповідає критеріям безпеки ЄС та Угорщини, що затримало реалізацію проєкту вже на кілька років. Уряди Росії та Угорщини хочуть пришвидшити процес, тому Угорщина подала на розгляд Європейської комісії законодавчий проєкт із внесення змін до регламентів ядерної безпеки країни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Вакцинуйся або плати: як Австрія першою в ЄС впроваджуватиме обов'язкове щеплення

Австрія стане першою країною в Європі, яка запровадить обов’язкову вакцинацію. Як це працюватиме і чи не порушуватиме це права людини?

Канцлер Шольц: все про новий уряд Німеччини та його співпрацю з Україною

Яким буде новий німецький уряд і яких сюрпризів від нього варто чекати? Значною мірою це залежатиме від рівня "автономності", який отримають нові міністри.

Польща спрощує працевлаштування іноземців: що зміниться для громадян України

Польща спрощує правила працевлаштування для іноземців. Які зміни приготувала польська влада та що вони означають для громадян України?