Україна очікує рішення НАТО щодо Програми розширених можливостей у жовтні

Четвер, 13 лютого 2020, 18:08

Рішення щодо участі України у Програмі розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership, ЕОР) можуть ухвалити у жовтні цьогоріч.

Про це 13 лютого у Брюсселі заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Загороднюк узяв участь у засіданні міністрів оборони країн-членів НАТО з країнами-партнерами - учасницями операції в Афганістані.

За його словами, більшість країн-членів НАТО вже висловилися на підтримку приєднання Україні до Програми, проте ще є деякі країни, які досі не визначилися. При цьому Загороднюк категорично відкинув наявність політичного контексту в такій позиції.

"З Угорщиною - це окреме питання. Що стосується інших країн, то це питання в тому, що вони або ще визначаються взагалі, або говорять, що "ми дуже уважно стежимо за перебігом реформ і скажемо свою думку після того, як побачимо, як вони відбуваються". До жовтня ще є час - у жовтні буде рішення щодо ЕОР", - сказав міністр.

Читайте також
США працюватимуть з Угорщиною, щоб зняти блокаду України в НАТОТакож Загороднюк провів двосторонні зустрічі колегами з Польщі, Латвії, Литви, Туреччини, Великої Британії, Канади, США, Грузії, Угорщини.

Крім того, в четвер уранці під головуванням генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга відбувся офіційний сніданок, на якому були присутні всі міністри.

"Всі вони чітко заявляють, що перебіг реформ перевершив їхні очікування, які були позитивними, але ми зробили ще більше, вони вражені тим, як все у нас відбувається", - додав очільник Міноборони.

Нагадаємо, у січні віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба звернувся до НАТО з проханням розпочати офіційну процедуру розгляду заявки України на приєднання до Програми розширених можливостей НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію.