5 держав зробили заяву про передачу Іраном чорних скриньок літака МАУ

Понеділок, 20 липня 2020, 13:23

Міжнародна група з координації допомоги жертвам катастрофи збитого літака МАУ, до якої входять Україна, Канада, Швеція, Велика Британія та Афганістан, привітали передачу бортових самописців літака до Франції.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в оприлюдненій у понеділок заяві групи на сайті МЗС України.

"Цей крок є давно очікуваним, хоча й лише одним з кроків в напрямку завершення технічного розслідування. Ми ще раз повторюємо нашу вимогу до Ірану провести повне, прозоре та незалежне технічне розслідування, яке б відповідало міжнародним стандартам", - сказано в заяві. 

Читайте також
Чорні скриньки літака МАУ доставлені у французьке бюро для аналізу

Міжнародна група продовжуватиме роботу задля забезпечення прозорості, відповідальності та справедливості, включаючи виплату компенсацій сім’ям жертв цієї жахливої трагедії, йдеться у заяві. 

Президент Зеленський у окремій заяві назвав направлення самописців "правильним кроком у напрямку завершення розслідування збиття літака". 

Він зазначив, що рідні та близькі загиблих повинні отримати належні компенсації від іранської сторони. 

"Іран має провести повне, прозоре та незалежне розслідування відповідно до міжнародних стандартів", - заявив український президент на своїй сторінці Facebook.

Читайте також
У Франції підтверджують отримання "чорних скриньок" літака МАУ - ЗМІ

"Впевнений, що бездоганна репутація французького Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації й участь найкращих канадських, американських та українських експертів забезпечить максимальний рівень міжнародного визнання результатів такого дослідження" - додав Зеленський. 

Нагадуємо, вранці 20 липня іранські слідчі прибули у французьке Бюро з розслідування і аналізу безпеки цивільної авіації з бортовими самописцями літака МАУ, який був збитий над Тегераном у січні.

В роботі з розшифровки самописців у Франції візьмуть участь представники кількох організацій, в тому числі МАУ, а також слідчі з України, Швеції, США, Великої Британії і Канади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Спроба №3: чому Болгарія ніяк не може сформувати коаліцію та які наслідки це матиме

Болгарія ніяк не може вийти з глибокої політичної кризи. І схоже, з кожним новим кроком ще більше заглиблюється у безвихідь. 

Кругляк 2.0: як Україна йде до нової суперечки з ЄС

Найближчим часом Україна скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Але таким чином, щоб залишити неможливим продаж кругляка за кордон.

Джон Болтон: До НАТО не приймають країни, де йде війна. Але український випадок – особливий

Ексрадник президента Трампа: "Нам варто змінити уявлення, яке існувало за часів адміністрацій Трампа та Обами, ніби США насправді не прихильні до членства України".