Албанія може повернутися в "червону зону" України, кількість хворих зростає

Понеділок, 20 липня 2020, 14:41

Станом на 20 липня кількість активних хворих з коронавірусом в Албанії перевищує допустиму межу, за якої після повернення до України не потрібна самоізоляція.

Про це йдеться у статті "Європейської правда". 

Як відомо, в Україні не потрібно проходити самоізоляцію/обсервацію мандрівникам,  що повертаються з держав "зеленої зони". Минулого тижня уряд України підвищив з 40 до 55 активних хворих на 100 тисяч населення показник для розподілу країн на "червону" і "зелену" зони і таким чином Албанія потрапила до "зеленої зони". 

Читайте також
Україна спростила подорожі до Албанії та Єгипту: без карантину після повернення

"Але це було радше випадковим та помилковим рішенням, оскільки вже у минулий четвер албанці перевищили і нові показники у 55 активних хворих на 100 тис. населення. Відтоді цей показник щоденно зростає і зараз вже майже досяг 58", - сказано у статті. 

Тому вже під час наступного перегляду списку держав українським МОЗом Албанія практично гарантовано знову "почервоніє". А це означає, що по поверненню до України, швидше за все, доведеться піти на 2-тижневу ізоляцію або здати тест.

"Одна з причин зростання – те, що карантин в Албанії ще більш "паперовий", ніж у нас. Певно, єдине місце в країні, де масковий режим реально працює та дотримується – це аеропорт. У курортних містах маска на перехожому викличе як мінімум подив. Лише у поодиноких магазинах у масках ходять продавці, але не відвідувачі",- пояснює автор.

До слова, так само червоною знову має стати Болгарія, де зараз почався справжній вибух захворюваності - там індикативний показник перевищив 62.

Детальніше читайте у статті: Відпочинок по-албанськи: чого чекати від курорту, що пускає українців на море у пандемію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.

4 кроки до покарання воєнних злочинців: як має діяти Україна

Чи зможуть українські органи правосуддя довести задокументовані воєнні злочини до судових вироків і покарань?