Сльозогінний газ і кілька затриманих: у Варшаві знов протестували проти заборони абортів

Четвер, 19 листопада 2020, 07:55

Увечері 18 листопада у Варшаві знову зібралася кількатисячна акція протесту проти посилення заборони абортів в країні до майже повної; поліція застосувала проти учасників сльозогінний газ, кількох людей затримали. 

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

Поліція ще з 4 години, за дві години до початку, почала перекривати підходи до парламенту бар’єрами, кордонами силовиків та поліцейськими авто. 

Спершу акція планувалася перед будівлею Сейму, але через те, що силовики заблокували прилеглу вулицю, протестувальники рушили на площу Варшавського повстання. 

Під час руху періодично ставались дрібні сутички з поліцією. Деякі протестувальники палили свічки і фаєри. 

 
 
 

Поліція у гучномовці попереджала, що епідемія не скінчилася, тому потрібно тримати дистанцію і носити маски. Люди кричали у відповідь, що це їх не зупинить від протесту.

На площі Варшавського повстання, коли протестувальники виявилися заблоковані кордоном поліції з усіх боків, хтось спробував прорвати лінію. Поліція застосувала сльозогінний газ. Дісталося і депутатці Сейму від "Лівих Разом" Магдалені Бєлят, яка теж була на акції. 

Читайте також
Влада під напругою: як протести у Польщі поставили коаліцію на межу розпаду

"Поліцію атакувала група агресивних людей, тому вони застосували засоби прямого примусу, включно з газом та фізичною силою", - пояснив у коментарі речник поліції Варшави Сильвестр Марчак. 

RMF24 повідомляє про щонайменш декілька затриманих. 

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі оголосив рішення про те, що аборт через дефекти плоду суперечить Конституції, встановивши правову основу, яка рівносильна майже повній забороні на переривання вагітності в країні. 

Після цього у Варшаві та всій країні почалися акції протесту. 

Президент Анджей Дуда заявив, що внесе пропозиції до Сейму, які передбачають, що аборти будуть дозволені в разі так званих летальних дефектів плоду, але не у випадку діагностики синдрому Дауна.

Читайте також: Вбивство чи можливість вибору: як міжнародне право регулює питання абортів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?