Кулеба: реалізація "Північного-потоку-2" буде поразкою американської дипломатії

доповнено
Четвер, 20 травня 2021, 20:04

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба допускає, що США шукають більш гнучкі способи зупинити російський газопровід "Північний потік-2", аніж санкції, але якщо проєкт завершиться - це, на його думку, буде поразкою американської дипломатії.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав в інтерв'ю "Радіо НВ".

Дмитро Кулеба розповів, що працюють щодо цього питання з Конгресом та Державним департаментом, щойно стало відомо про звіт Держдепу. Він зауважив, що це чутливе питання, в якому "краще уникнути емоцій і поспішних оцінок", та що Україна вдячна США за все, що вже було зроблено для зупинки цього проєкту.

Зеленський: зняття санкцій з "Північного потоку-2" буде програшем США і особисто Байдена

"Ми стурбовані тим, що відбулася ця зміна у санкційному режимі - і не лише ми… Це сигнал про те, що дійсно відносини з Німеччиною є фундаментально важливими для США. Але дуже не хочеться бачити, що вони є більш важливими, ніж відносини з іншими відданими друзями і партнерами США у Центральній Європі. Це не лише Україна - це Польща, Словаччина і низка інших країн", - сказав Дмитро Кулеба.

"Хочу наголосити на ще одному елементі, що офіційна позиція США залишається незмінною: вони вважають, що "Північний потік-2" є поганим, непотрібним проєктом, і вони намагаються, як вони стверджують, зупинити цей проєкт - просто у менш конфліктний спосіб. Можливо я чогось не знаю, ми усі чогось не знаємо, і американська дипломатія зможе у більш гнучкий спосіб завадити його реалізації. Але якщо цей проєкт таки буде реалізований, то тоді виходить, - це буде поразка американської дипломатії", - сказав глава МЗС.

Він нагадав, що завершення будівництва "Північного потоку-2" створить економічні і безпекові виклики для України. 

"Відсутність потреби у збереженні і захисті газотранспортної інфраструктури в Україні буде додатковим стимулом для агресивних дій президента Путіна", - наголосив Кулеба.

Рада звернеться до Конгресу США щодо санкцій через будівництво "Північного потоку-2"

Як повідомлялося, адміністрація президента США Джо Байдена вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга.

Водночас Держдепартамент США запропонував ввести санкції щодо чотирьох російських суден, які беруть участь в будівництві "Північного потоку-2", і чотирьох пов'язаних з проєктом компаній.

Речник Кремля Дмітрій Пєсков назвав відмову США від введення санкцій проти оператора "Північного потоку - 2" позитивним сигналом.

Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко і десятки українських парламентарів, представників громадськості звернулися з відкритим листом до США і країн Європи, в якому закликають зберегти санкції проти "Північного потоку-2".

Читайте також: Ще не перемога "Газпрому": як Україні повернути підтримку США щодо "Північного потоку-2"

а також Це серйозно: ми можемо програти війну проти "Північного потоку-2".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.