ЄС обіцяє "всю необхідну допомогу" Україні для втілення ключових законів для судової реформи

Четвер, 15 липня 2021, 17:34

Євросоюз пообіцяв надати всю необхідну допомогу для втілення нещодавно схвалених парламентом законів про реформування Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в заяві речниці із закордонних справ і політики безпеки ЄС Набіли Массралі.

"Європейський Союз вітає, що Україна цього тижня здійснила рішучий крок на шляху до всебічної реформи системи правосуддя, спрямованої на відновлення довіри громадськості і інвесторів до судової системи", - заявила Массралі.

ЄС надасть Україні другий транш макрофіну після реформи судової системи - Шефчович

Вона зазначила, що в останні дні Верховна Рада України ухвалила два важливих законодавчих акти, які передбачають прозоре відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і оцінку доброчесності нинішніх і майбутніх членів Вищої ради правосуддя - двох ключових керівних судових органів в Україні.    

"В обох цих реформах міжнародні експерти будуть відігравати тимчасову, але вирішальну роль відповідно до рекомендацій Венеційської комісії.

Європейський Союз рішуче підтримував підготовку цих реформістських законів і надасть усю необхідну допомогу для забезпечення їхнього успішного втілення", - додала речниця.

У середу 14 липня Верховна рада прийняла в цілому законопроєкт щодо реформування Вищої ради правосуддя №5068 з усіма критично важливими правками, в тому числі з ключовим голосом незалежних міжнародних експертів в Етичній раді.

ЄС і США привітали ухвалення ключових законів для судової реформи

Днем раніше Верховна Рада підтримала законопроєкт №3711-д з пропозиціями президента України про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, залишивши ключовий голос у Конкурсній комісії до ВККС за міжнародними експертами.

Нагадаємо, в середині червня посли країн Групи семи та ЄС звернулися до президента Володимира Зеленського з персональним листом, в якому переконували його у необхідності внесення змін до законопроєктів  щодо реформування Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС).

Детальніше читайте у статті Від аргументів до компліментів: як G7 намагається зупинити судову катастрофу в Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: