У Польщі заявили, що Білорусь не впускає гумдопомогу для мігрантів, які застрягли на кордоні

Середа, 25 серпня 2021, 12:17

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Білорусь відмовилася впускати гуманітарну допомогу для мігрантів-нелегалів, які застрягли на кордоні двох країн з білоруського боку.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на PAP.

"Ми захищаємо свій кордон. Але знаючи, що люди з того боку можуть потребувати підтримки, ми надіслали допомогу… На подив для нас, є повна відмова приймати підтримку Польщі з гуманітарними цілями", - розповів Матеуш Моравецький.

Прем’єр додав, що люди опинилися на кордоні з відома білоруської влади та перебувають з білоруського боку, і повну відповідальність за них несе Білорусь. 

Нагадаємо, в середині минулого тижня з’явились перші повідомлення про мігрантів, що застрягли на кордоні з білоруського боку в районі села Уснаж-Гурни і влаштували там табір. Польські прикордонники відмовляються пропустити їх на територію Польщі, а білоруські - не дозволяють повернутись назад. 

У неділю 22 серпня МЗС Польщі надіслало Білорусі ноту, пропонуючи гуманітарну допомогу для мігрантів. У вівторок гуманітарний вантаж з наметами, ковдрами й генераторами прибув до пункту перетину кордону у Бобровниках та чекав дозволу білоруської сторони на допуск.

Нагадаємо, 23 серпня президенти країн Балтії та Польщі під час зустрічі у Києві випустили спільну декларацію у зв’язку з репресіями у Білорусі та наголосили, що "шантаж мігрантами" з боку режиму Лукашенка не змусить їх змінити позицію

Польща планує будувати на кордоні з Білоруссю паркан висотою 2,5 метра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.