У Греції почнуть відстороняти від роботи медиків, які не захотіли вакцинуватись від COVID-19

Середа, 1 вересня 2021, 10:48

Близько 10 тисяч працівників медичних установ у Греції можуть бути відсторонені від роботи у зв’язку з принциповою відмовою вакцинуватись від коронавірусу.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Kathimerini.

1 вересня - останній день, коли досі не щеплені медики можуть отримати принаймні першу дозу вакцини. З 2 вересня працівників, які не перехворіли на коронавірус в останні 6 місяців і відмовляються вакцинуватись, відправляють у неоплачувану відпустку. 

За словами представника МОЗ Янніс Котсіопоулоса, таких у національній системі охорони здоров’я - близько 10 тисяч.

Заклади готують схеми заміни працівників, щоб не відчувати проблем з нестачею персоналу з початком дії нових вимог.

За останніми даними, щеплення від коронавірусу отримали понад 90% грецьких лікарів та близько 80% медсестер. Серед немедичного персоналу закладів охорони здоров’я показники суттєво нижчі. 

Нагадаємо, минулого тижня близько 300 медиків з державних лікарень на п’ять годин призупинили роботу та вийшли на мітинг біля будівлі міністерства охорони здоров'я, протестуючи проти примусу до вакцинації.

У неділю на протест в Афінах на протест проти примусу до вакцинації вийшли близько 7000 людей, акція переросла у сутички з поліцією. 

Вимогу щеплення для працівників медичних закладів та сфери піклування запровадила також Франція, там крайній термін для завершення вакцинації - 15 жовтня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?