Кулеба: без судових рішень в Україні ЄС і далі зніматиме санкції з чиновників часів Януковича 

Четвер, 25 листопада 2021, 12:18

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що наявність судових рішень є ключовим для збереження санкцій Європейського Союзу проти чиновників часів Віктора Януковича.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це міністр сказав у четвер, коментуючи повідомлення ЗМІ про рішення ЄС виключити з санкційного списку міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка.

"Ми будемо працювати разом з правоохоронцями, для того, щоб зберігати санкції для цих осіб, але ще раз наголошу, що ключове - це судові рішення. Якщо не буде судових рішень, то зрештою санкції будуть зніматися", - сказав Кулеба на брифінгу в четвер.

Читайте також
Суд у Страсбурзі почав розгляд скарги Януковича проти України

За його словами, МЗС налагодило більш тісну та дієву взаємодію з правоохоронними органами щодо цього питання.

"На початку цього тижня відбулася нарада під головуванням генерального прокурора України Ірини Венедиктової, я їй дуже вдячний за таку проактивну позицію. Ми зібралися: всі правоохоронці плюс МЗС та віцепрем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції, пройшлися по всіх справах, по всіх списках, побачили, де є більше перспектив, де є менше, і зараз коліщата державного механізму в цьому питанні крутитимуться швидше", - сказав Кулеба.

Але, за його словами, час спливає, і ті фігуранти санкційного списку, стосовно яких немає судових рішень, поступово з нього випадають. 

Читайте також

"Це насамперед завдання для українських правоохоронних органів та судів. Кожна справа є дуже велика, наскільки я розумію, і її розгляд займає час в умовах функціонування нашої судової системи, яка потребує реформування. Це не одноденна така справа, але рух вперед на цьому напрямі відбувається", - сказав міністр.

В останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства

У санкційному списку залишилося сім осіб з 18, у тому числі сам Віктор Янукович. У червні цього року ЄС вперше зняв старі санкції з Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?

Меркель не лише з Путіним: де канцлерка опиралася диктаторам, а де йшла на поступки

Якими були взаємини Ангели Меркель з диктаторами сучасності? ЄвроПравда публікує у скороченому вигляді один з розділів нової біографії канцлерки.