Українців, які прибули до Британії нелегально, можуть вислати в Руанду

П'ятниця, 24 червня 2022, 11:30

Прем’єр Британії Борис Джонсон допустив, що українських біженців, якщо вони нелегально прибудуть до Британії, можуть вислати до Руанди, хоча таку ситуацію він вважає малоймовірною.

Про це Джонсон сказав під час візиту до Руанди, пише "Європейська правда" з посиланням на The Guardian.

Британія домовилася з Руандою, що відправлятиме до країни нелегалів, аби вирішити проблему біженців, що перетинають Ла-Манш у пошуках притулку.

ЄСПЛ в останній момент заблокував вивезення шукачів притулку у Британії до Руанди

Раніше Джонсон заявляв, що перспектива відправлення українських біженців до Руанди відповідно до скандальної урядової схеми, оприлюдненої у квітні, "просто не відбудеться".

Але тепер, відповідаючи на запитання, чи можуть українці, які прибувають до Британії нелегально на човнах, зіткнутися з депортацією до східної Африки, Джонсон допустив таку можливість, хоча й підкреслив, що уряд надав українцям достатні законні варіанти для прибуття.

"Єдині обставини, за яких люди будуть відправлені до Руанди, це якщо вони прибудуть до Великої Британії нелегально, і тим самим підірвуть безпечні та законні маршрути, які ми маємо. Думаю, ми даємо українцям 130 тисяч віз, і вони мають як мінімум два дуже хороші маршрути для приїзду до цієї країни", - зауважив глава британського уряду.

Британія підписала з Руандою скандальну угоду про переселення мігрантів

"Але якщо ви приходите сюди нелегально… Я боюся, що відповідь, гадаю, так, теоретично це може статися. Але я думаю, що це малоймовірно", - додав він.

У квітні уряд Великої Британії оголосив про запровадження схеми по боротьбі з нелегальною міграцією, відповідно до якої шукачів притулку, що з 1 січня цього року прибули до Британії "незаконними чи небезпечними методами", будуть вивозити до Руанди. Там вони можуть подати заявку на отримання статусу шукача притулку вже в Руанді або будь-якій іншій третій країні.

Тим часом реалізація схеми опинилась під питанням, оскільки ЄСПЛ ухвалив тимчасові заходи за позовом одного із шукачів притулку у Великій Британії, що скасувало його депортацію до Руанди. 

Тепер уряд Британії планує відмовитись виконувати частину рішень ЄСПЛ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.