Поліція у Стамбулі розігнала гей-прайд і затримала понад 150 людей включно з журналістом

Неділя, 26 червня 2022, 21:03

Поліція турецького міста Стамбул у неділю розігнала гей-прайд і затримала понад 150 людей – серед них не лише учасники маршу, а й фотокореспондент агенції AFP Булент Кіліч.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP.

Влада Стамбула напередодні, як і у попередні роки, заборонила проведення гей-прайду, але протестувальники все одно вийшли на марш за присутності поліції.

Учасників гей-прайду затримували і вантажили в автобуси – журналісти нарахували чотири автобуси, повні затриманих. Поліція не дозволяла журналістам фільмувати затримання.

Окрім того, ще восьмеро людей були затримані за участь у несанкціонованому гей-прайді в місті Ізмір.

Уповноважена з прав людини Ради Європи Дуня Міятович закликала владу Стамбула звільнити всіх затриманих, скасувати заборону на проведення гей-прайдів та забезпечити захист прав ЛГБТ-людей.

Зазначимо, що у Стамбулі гей-прайд відбувався кожен рік, починаючи з 2003-го. У 2014 році – це останній рік, коли захід не був заборонений, – у ньому взяли участь десятки тисяч людей.

Відтоді стамбульська і турецька влади чинять опір проведенню ЛГБТ-акцій, через що їх критикують правозахисні організації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антизахідна Грузія: як офіційний Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.

Повернення до Міжмор’я: як оновлена польська концепція може допомогти Україні

Україна потребує допомоги, щоб набуття членства у ЄС було максимально плавним та ефективним. Допомогти у цьому може колишня геополітична концепція Міжмор’я.

Секрети у шафі Трампа. За що ФБР переслідує експрезидента США та що йому загрожує

Першим про обшуки розповів сам Дональд Трамп, звинувативши владу в політичних переслідуваннях. Але у ФБР пояснили, що ситуація справді серйозна...