В Австрії пояснили продовження залежності від російського газу

Вівторок, 5 вересня 2023, 19:27

Канцлер Австрії Карл Негаммер заявив про те, що Відень почав ставати менш залежним від російського газу ще минулого року.

Про це, як пише "Європейська правда", він сказав в інтерв'ю суспільному мовнику ORF.

Канцлер виправдав продовження постачання газу з РФ, серед іншого, відсутністю альтернатив. За його словами, хоча російський газ не дешевший, ніж з інших країн, трубопровідна система створює великі проблеми.

"Ми працюємо над розширенням постачання з Італією та Німеччиною. Ми також контактуємо з Хорватією", – зауважив Негаммер.

Раніше міністерка енергетики Австрії Леонор Гевесслер закликала вітчизняних постачальників прискорити процес відмови від російського газу на зустрічі з енергетичними компаніями. Водночас федерація австрійської промисловості закликала уряд вжити додаткових заходів для забезпечення надійного газопостачання.

Одним з ключових питань є запобігання потенційному дефіциту, який може виникнути внаслідок закінчення терміну дії контракту на транзит газу між Україною та Росією до кінця 2024 року.

У травні Європейська комісія зазначила, що Австрія не має чітко визначеного короткострокового плану скорочення імпорту російського газу, зробивши висновок, що "потенціал виробництва і транспортування відновлюваних газів ще недостатньо використаний".

Нагадаємо, у травні Європейський Союз оголосив, що зміг подолати залежність від російських енергоносіїв завдяки плану ЄС щодо скорочення споживання газу.

План ЄС щодо скорочення споживання газу в усьому Євросоюзі на 15%, щоб упоратися з газовою кризою через війну Росії, почав діяти торік у серпні.

Цьогоріч у Єврокомісії вирішили запропонувати країнам ЄС добровільно продовжити скорочення споживання газу на 15% і надалі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.