Португалія проти фіксованих термінів розширення ЄС

Четвер, 5 жовтня 2023, 07:40

Розширення ЄС не повинно мати фіксованих термінів, але його інститути повинні бути реформовані, щоб пристосуватися до нових членів.

Про це, як пише "Європейська правда", заявив у середу державний секретар з європейських справ Португалії Тіагу Антунеш, його цитує Euractiv.

"Нерозумно встановлювати фіксовані або дуже визначені терміни. Процес розширення базується на власних заслугах кандидатів, на оцінці їхнього потенціалу та виконанні копенгагенських критеріїв", – заявив Антунеш.

Лідери ЄС на неформальній зустрічі в Іспанії обговорять розвиток до 2030 року

Виступаючи на слуханнях парламентського комітету у справах ЄС напередодні неформального засідання лідерів Євросоюзу в п'ятницю в іспанській Гранаді, Антунеш сказав, що розширення союзу буде "центральною темою" зустрічі.

"Це абсолютний пріоритет, який з геополітичних причин набув нового значення, як для країн Західних Балкан, які чекали цього найдовше, так і для східного тріо – України, Молдови та Грузії", – сказав він.

"Існує консенсус, що розширення – це інвестиція в мир, безпеку і стабільність в Європі. Ми хочемо, щоб це сталося, сподіваємося, якомога швидше", – додав Антунеш.

За його словами, Португалія вважає, що потрібно "прискорити роботу, яка зробить це розширення можливим, як країнам-кандидатам, так і самому ЄС", щоб обидві сторони "були готові до того, коли цей момент настане".

"Країни-кандидати повинні прискорити процес реформ, особливо у сфері верховенства права, що є важливим і базовим аспектом… Ми також зобов'язані надавати технічну допомогу і сприяти країнам-кандидатам у цьому надзвичайно складному процесі підготовки та інтеграції в acquis communautaire (право ЄС)", – сказав держсекретар.

Глава Євроради: Україна може належати до ЄС у 2030 році

Наприкінці серпня президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що хоче, аби ЄС був готовим до розширення до 2030 року.

Берлін і Париж поділяють амбіції щодо дедлайну 2030 року за умови, що в ЄС будуть проведені необхідні інституційні реформи. Однак політики в Берліні, наводячи як приклад Польщу,  наполягають на тому, що окремі країни-члени виступають проти цих реформ, хоча водночас є палкими прихильниками негайного членства України в ЄС.

Читайте про те, чому розширення ЄС після його реформи може бути "пасткою" для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.